Blog.Cribs.sk

Blog o móde
keby si vedela cribs blog oblečenie
0 comments

Vieš ako sa chrániť?

Prečítaj si body o možných katastrofách pre tvoje zdravie v jeseni a zime.

Náhle ochladenie, ktoré odštartovalo prechodné obdobie z leta do jesene vyvrcholí tuhou zimou. Naše šatníky sú plné letných kolekcií a minuloročné modely svetrov sú príliš fádne na to, aby sme ich tento rok znovu oprášili. Netreba ale podceňovať počasie. Chlad, ktorý sem zavialo už začiatkom septembra ťa možno ešte nedonútil poriadne sa obliecť, ale tento článok tak určite urobí. Tvoje ženské telo a organizmus sú v tomto období obzvlášť zraniteľné a my si v tomto článku predstavíme každú nástrahu čo na teba bude číhať počas zimy, aby si chladné ročné obdobia prežila zdravá a krásna. Popraskaná pokožka od mrazu, podchladenie, ktoré ti môže skomplikovať možnosť mať deti alebo bolesť hlavy, ktorá ti nedovolí prežiť deň naplno, sú fenomény na ktoré platia jednoduché recepty, ktoré ťa ochránia pred ich dôsledkami. Prečítaj si overené rady v týchto bodoch.

pokožka

Podchladenie

V piatočný večer kedy si v ľahkej bundičke a minisukni nastúpiš do taxíka, ktorý ťa odvezie do obľúbeného podniku a späť ti nič nehrozí. Ale koledovať si o zápal močových ciest či vaječníkov, len kvôli tomu, že chceš byť sexi v každom čase, je hlúposť. My ženy sme na „prefúknutie“ náchylnejšie a od toho je už len krôčik k prechladnutiu driekovej chrbtice a pri najhoršom rovno k zápalu krížov a obličiek. To všetko sprevádzané silnou bolesťou a zmenšenou ohybnosťou chrbta. Holé bruško je v zime rovnakým magnetom na problémy ako odhalený chrbát. Určite si nechceš koledovať o zápal vaječníkov a vajíčkovodov, ktorý sa prejavuje pálčivou bolesťou pri močení. Ak sa ti podarí podchladiť si niektorú z tvojich náchylných partií už začiatkom zimy, ver, že si odpísaná na niekoľko mesiacov. Zápaly sa totiž zvyknú vracať a komplikovať život dlhší čas. Mysli na budúcnosť. Určite raz budeš zvažovať tehotenstvo, no pravidelné zápaly kvôli hazardovaniu si zdravím, ti ho môžu prekaziť. Rovnako aj bolesti chrbta a kĺbov sa môžu prejaviť až po rokoch.

 • Nalaď sa na čoraz teplejšie oblečenie, ktoré zakryje rizikové partie (bruško, chrbát a na nohy natiahni teplé ponožky)
 • Zima je sezónou na zmenu pitného režimu. Preto si vo svojom podniku objednaj teplý čajík.
 • Stravu by mala z veľkej časti tvoriť zelenina a ovocie, ktoré ti dodajú energiu, cukry a hlavne tak dôležité vitamíny.
 • Ráno a večer si zacvič niektoré z kardio cvikov.
 • Otužuj sa v sprche. Sem-tam si pusti trošku chladnejšiu vodu než obvykle.

bruško

Suchá pokožka

Pozná to každá z nás, pretože mráz má vplyv na každý typ pokožky bez rozdielu. Príde zima a tvoje ruky a tvár strácajú vlhkosť, pomaly vysychajú až sa ti môžu vytvoriť praskliny na perách, rukách či šupinky okolo nosa. Všetko sa to deje po tom, ako ti počas zimy pracujú mazové žľazy len na pol plynu. Tým tvorba lipidov, ktoré chránia tvoju pokožku, nestíha mrazu a v tvojom ochrannom plášti vznikajú diery. Aby si sa vedela chrániť na 100%, požiadaj o pomoc svojho dermatológa (kožného lekára). Ten si otestuje tvoj typ pokožky a poradí ti, ako si poškodenú pokožku vyliečiť. Pobyty vonku na treskúcej zime často striedame za interiéry svojich domovov a dehydratácia/vysušovanie pokožky je tým väčšie. Preto už dnes siahni po hustejších krémoch a olejoch, ktoré sú schopné naplno vyživovať a zvlhčovať tvoju drahocennú pokožku.

 • Aby si začala s ochranou pleti už teraz, zvykni si, že minimálne hodinu pred odchodom z domu nevystavuj svoju pokožku vode.
 • Piť veľa vody ti pomôže odvrátiť efekt suchej pokožky na tvári, ale aj po celom tele.
 • Na ochranu pleti a rúk používaj overené značky. Nekvalitné kozmetické výrobky ti môžu ublížiť oveľa viac ako mráz.

krém

Bolesť hlavy

Počas jesene a zimy, kedy si každé ráno nevidíš na špičku nosa kvôli hmle, alebo kedy sa stmieva čoraz skôr, si na veľa slnečných dní neprídeš. Počasie je často sychravé, akoby smutné. Nastupuje občasná unavenosť, bolesť hlavy, dokonca sa môže prejaviť migréna. Migrénu, pri ktorej je každý tvoj pohyb utrpením sa od tenznej bolesti hlavy (iný druh bolesti hlavy na ktorý pohyb nemá vplyv) dá rozoznať niekedy až po lekárskom vyšetrení.

 • Sleduj svoje telo, pretože každé stavy nevoľnosti, pálenie záhy, zvýšená tvorba slín môžu signalizovať stavy migrény.
 • Nervozita, znížená tolerancia.
 • Citlivosť na sveto
 • Bledosť
 • Závraty, ospalosť, pasivita, strata energie

Toto všetko je súčasťou toho, čo nás v zime neprekvapí, ale znepríjemní. Preto sa po každom ráne vybav dávkou energie, optimizmu a dobrej nálady. Len preto, aby si zamračenému a depresívnemu počasiu nedala šancu.

bolesť hlavy

Bejbyboom

Zima je tiež charakteristická takzvaným bejbyboomom. To samozrejme nie je ochorenie ani žiadna kozmetická vada, ale obdobie, kedy počas roka narastá počet tehotenstiev. Chladné večery zaženú takmer každý párik do tepla domova kde si schopná so svojím partnerom preležať celú večnosť. Túlenie vtedy naberá úplne iné rozmery a ty zažívaš pohlavný styk častejšie než v ktoromkoľvek inom ročnom období. Preto ak ešte nie si pripravená, dávaj si čo najväčší pozor. No ak si už plánuješ rodinku, zimné noci plné romantiky pri krbe sú na to ako stvorené.

párik

Tento článok bol o nástrahách, ktoré ťa čakajú a už je len na tvojej zodpovednosti a prístupe, či ťa aj minú. Ja pevne verím, že sa o seba každá žena dokáže postarať. Preto sa obliekajte, buďte dobre naladené, starajte sa o zdravie svojej pokožky, papajte veľa vitamínov, dodržiavajte pitný režim vody a čaju a nepreháňajte to s túlenim. Téma ďalšieho príspevku RadyPreBaby je aj v tvojich rukách. Napíš mi komentár s témou, čo ťa zaujíma a ja sa pokúsim na všetko odpovedať.

A nezabudnite. RadyPreBaby sú tu každý týždeň.

 

 

 

 

 

 

 

Leave A Comment