Blog.Cribs.sk

Blog o móde
keby si vedela cribs blog oblečenie
0 comments

Keby som bola…

Bóže, keby som tak mala blond vlasy, alebo si radšej užívať výhod brunetky? A čo s tou postavou? Chcelo by to útlejší driek a väčšie prsia. Najlepšie umelé. A tie moje nevýrazné pery? Určite by to vyriešil botox. Ešte tak väčšie oči, oblejší zadok, zdravú pleť ako má kamarátka Mirka, dlhé nohy ako Erika, pár minút v solárku a je zo mňa ideál krásy. A teraz si dievčatá nalejme čistého vína. Ktorá z nás aspoň raz v živote nezatúžila po akejkoľvek časti tela tej druhej? Denne sa stretávame, porovnávame a nedokážeme pochopiť, že niekomu bolo tej „krásy“ nadelené viac, inej menej. Čo nás k tomu vedie? Zmierime sa niekedy so svojím vlastným zovňajškom? Ako to vnímajú chlapci? A ako modelky, ktoré sú módnymi ikonami? Odpoveď na všetky tieto ale aj iné otázky nájdeš v mojom článku, ktorý ti pomôže byť dokonalou nie len zvonku.

pehy

„krása“

Fenomén krásy je založený na predstave. Konkrétne v našom prípade, si chalani predstavujú vysnenú ženu v predstavách, ktoré sú väčšinou nedosiahnuteľné. Láska na prvý pohľad je príkladom toho, že prvá predstava sa týka výzoru. Preto sa my ženy snažíme vyzerať dobre aj pri vyhadzovaní odpadkov. Nikdy predsa nevieme kedy stretneme svoju polovičku. Okrem výzoru je dôležité, ako sa správame. To, či si vieme s daným chalanom rozumieť, ti napovie prvý kontakt. Ak si napúdrovana pipka, ktorá na seba silou-mocou priťahuje pozornosť aby chalanov následne odpálkovala, zabudni, že nejaký prvý kontakt zažiješ. V prvom kontakte ide o vzájomné sympatie, ktoré plynú z tvojho úsmevu :) zmyslu pre humor i z dávky inteligencie a to všetko v porovnaní s úsmevom, humorom a inteligenciou tvojho chalana. Ak toto všetko do seba zapadne, môžeš vyzerať akokoľvek, pretože tvoja príťažlivosť ho dostala. Či už si blondýna, brunetka, ryšavka, chudučká alebo plnšia, a či nízka alebo vysoká, či vynikáš vo vedomostiach alebo v tom čo ťa baví, každá z nás má vonku kopec chalanov ku ktorým patríš a rovnako oni k tebe. Veľa žien sa snaží zapáčiť každému, no potom z nich vznikajú takmer holé, zmaľované a neprirodzené atrapy. Dávaj si na to pozor.

ona5

„prirodzenosť“

Make-up o tri odtiene tmavší ako zbytok tvojho tela nie je prirodzený. Umelé príčesky a mihalnice, tiež nie sú prirodzené. A už určite nie sú prirodzené žiadne zákroky od plastického chirurga na tvojom tele. Snaž sa byť prirodzene krásnou, pretože to je jediné čo vedia rozumní chlapci naozaj oceniť. Ak to s dorábkami svojej tváre alebo postavy budeš preháňať, budeš sa cítiť sebavedomejšie no nie prirodzene. A to, či sa dievča cíti a správa v spoločnosti chlapca prirodzene, vedia chlapci veľmi dobre rozpoznať. Či už chceme alebo nie, asi sa nikdy nezbavíme toho pocitu že vždy na sebe môžeme niečo zdokonaliť. Ale zastavme to. Buďme prirodzene krásne a nápadité. Len tak budeme pôsobiť prirodzeným dojmom a po čase budeme spokojné samé so sebou natoľko, že už nebudeme chcieť žiadnu zmenu.

gatky

zdravie“

Je dôležité, aby otázku ohľadom vonkajšieho vzhľadu brala každá žena s nadhľadom, optimisticky už od začiatku. Denno-denne je okolo nás kopec kamarátok, ktoré priveľmi sledujú svoj vzhľad. A tým priveľmi myslím neustále riešenie toho ako vyzerám, až by sa z toho nejedna zbláznila. Ak si uvedomíme aký vplyv na zdravie dokáže mať takáto úchylka, okamžite s tým prestanete aj vy. Veľmi častý nespokojnosť so svojim vzhľadom nám môže privodiť depresívne stavy. Aj tie najslávnejšie modelky si prešli niečim podobným. Niektoré z nich, ktoré aj dnes vidíme v módnych kampaniach úspešne, iné skončili takpovediac v blázinci. Depresie v nich prebudili chuť k alkoholu, drogám a všelijakým práškom. Ja len verím, že to nebude prípad ani jednej z Vás. Pretože každá žena je krásna a môže byť ešte krajšou ak si to aj uvedomí.

dievča

Anketa

Na internete som si spravila aj menšiu anketu, kde som sa kamarátok pýtala túto otázku: Prečo my, ženy, často nie sme spokojné so svojou krásou a vždy túžime po niečom (postave, výške, inej farbe vlasov) čo má iná žena? Poprosila som ich aby odpovedali pravdivo, presne čo si o tom myslia a tu je výsledok:

Nikol: Pretože vždy chceme mať to čo nemáme.

Klárka: Protože každá chce vypadat jako MISS (text piesne od REVOLTA s názvom Krása Ženy, ktorá určite stojí za vypočutie – preto klikni TU!)

Izabela: Nedostatok sebavedomia napríklad.

Klaudia: Ja si myslím, že ženy chcú vyzerať ako modelky/idoly pretože si myslia, že vlastnosti ktoré majú ony, nie sú dostatočne dobré aby zaujali niekoho a vlastnosti čo majú tie modelky, sú krásne a najlepšie.  A môže to byť aj tým, že nie sú šťastné s tým čo majú.

Adriána: Tak na toto ti neviem odpovedať, pretože ja nemá žiadny vzor ani nič. Chcem byť originálna.

Na záver sa Vám chcem poďakovať, že ste si prečítali môj článok. A nezabúdajte. Ste nádherné, každá z Vás vo svojej podstate a kde nepomôže make-up, použite prirodzenú ženskosť, intelekt a životné hodnoty.

Nezabudnite si prečítať ďalšie RadyPreBaby, ktoré sú tu každý týždeň.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Leave A Comment