Blog.Cribs.sk

Blog o móde
keby si vedela cribs blog oblečenie
0 comments

Hádate sa? Zisti ako si udržať vzťah.

<a href=”http://www.bloglovin.com/blog/12999635/?claim=9xdgkdnhgnr”>Follow my blog with Bloglovin</a>

Prečítaj si niekoľko bodov o tom, ako riešiť situácie, ktoré môžu znepríjemniť idylický vzťah.

Hádke sa nevyhneš, dokonca sa propaguje aj názor, že bez hádok nevieme udržať náš vzťah zdravý. V dnešnom článku Vám predstavím niekoľko druhov hádok. Prezradím, kvôli čomu tieto jednotlivé hádky vznikajú a poradím ako ich riešiť. Dôležité je, udržať každú hádku len v rovine riešenia daného problému. V hádke ste obaja spoločne a nie jeden proti druhému. Prečítajte si tento článok a žiadna hádka Vás neprekvapí.

hádka3

Hádaj na čo myslím

Na začiatok zvoľte úprimnosť. My ženy sme komplikované povahy a to si každá z nás musí uvedomiť. Pretvarovať sa, že sa nič nedeje, pri každom jednom probléme s partnerom nás môže dostať do nepríjemností. Určite sa každej z Vás už priateľ opýtal, čo sa s Vami deje alebo v čom je problém. Vy ste mu odpovedali že všetko je v poriadku a nič zlé sa nedeje. Ale priateľ Vám neveril. Mal samozrejme pravdu, pretože sme schopné v sebe každé maličkosti, ktoré časom môžu prepuknúť do jedného veľkého problému dusiť. Preto vravte o svojich zlých pocitoch, o tom, čo Vám na partnerovi vadí, o tom, že máte zlý deň, či už Vaše city k nemu nie sú to čo bývali. Ale nehovorte o tom s najlepšou kamarátkou. Povedzte to priamo partnerovi. Vzájomný rozhovor o tých najmenších problémoch vo vzťahu Vám pomôžu udržať zdravý vzťah bez hádok čo najdlhšie.

hádka

Obaja ste talianske povahy

Viete to o sebe navzájom a neexistuje iná možnosť, než sa s tým zmieriť. Povaha človeka predurčuje človeka na náchylnosť k hádkam. Ak máte za partnera príliš veľkého kľuďasa, tak sa vynervujete akurát tak vy a s ním to ani nepohne. Temperamentné povahy sú živnou pôdou pre každú hádku, ktorá nemá konca. Tieto hádky sú úplne neškodné. Zvyčajne ide o super show, ktorú predvádzate aby vo Vašom vzťahu nezavládla nuda. A je Vám jedno či to robíte v súkromí domova alebo v spoločnosti. Hádky sú pre takýto vzťah životne dôležité a prospešné pre obe strany lebo:

  • Partneri sa navzájom spoznávajú. Pri hádke je vidieť každú reakciu vo vypätej situácii a tým viete zhodnotiť, či môžete partnerovi dôverovať.
  • Komunikujete, sice iným spôsobom, ale hádka je niekedy jediná možnosť kedy zo seba vieme dostať názory voči tomu druhému.
  • Odreagujete sa. Hádka vo vzťahu s takýmito povahami Vám pomôže dostať zo seba negatívne emócie a preto si potom spolu môžete užívať tie pozitívne.
  • Zisťujete kvalitu vzťahu. Pri hádke prejavujete svoje odlišné názory ako partner a ten to musí pochopiť. Ak jeho tolerancia absentuje, Váš vzťah je na zlej ceste.

hadka4

Migréna si sadla na Vás oboch

Mnoho hádok začína vtedy, kedy si riešenie niekedy viac a niekedy menej dôležitých veci, neviete načasovať. Prípadne ich začnete riešiť, keď je jeden aj druhý z Vás podráždený, bolí ho hlava či má migrénu. Vtedy neviete byť tolerantný jeden k druhému. Nie ste schopní vzdať sa svojho názoru, budete ho presadzovať, až kým hádka neskončí. Pritom by si stačilo vypočuť partnerov názor vytvoriť kompromis, ktorý bude vyhovovať obom. Na to však pri hádke neprídeš, preto keď cítite že to na Vás lezie, nehádajte sa. Odíďte každý do inej izby a premýšľajte o tom. Prípadne si robte svoju prácu, ktorá Vás odreaguje. Neskôr sa k problému vrátite a na jeho riešenie budete mať spoločný recept. Dohodnite si pravidlá, aby každá vaša hádka dosiahla riešenie:

  • Hádajte sa v správny čas. Bez svedkov a bez detí, ktoré si každú hádku pamätajú.
  • Neodbočujte od témy. Riešte iba problém a nie samých seba. To Vám pomôže problém vyriešiť rýchlejšie
  • Hádajte sa hneď ako problém vznikne. Vyriešite tak problémy, ktoré si živo pamätáte.
  • V hádke sa k sebe správajte ako partneri a nie ako súperi. Neidete poraziť toho druhého. Idete poraziť a vyriešiť problém.
  • Neplačte. Plač je psychickým vydieraním toho druhého. Dovolené sú len emócie hnevu a aj to len po určitú hranicu. Nenadávajte si. Ak sa budete hádať s rozumom a s noblesou, nemôže sa stať nič nepríjemné.

migréna2

Alergia

Asi najhrôzostrašnejší problém vo vzťahu, kedy sa hádate už kvôli prítomnosti svojho partnera. Z najmenšej maličkosti viete urobiť vedu. Je to obdobie, kedy sa viete pozhovárať s kýmkoľvek, tráviť čas s kýmkoľvek, len aby to nebol Váš partner. Je to citlivé obdobie, ktoré sa opakuje snáď každý rok a je len na Vás ako dlho bude trvať. Obdobie, kedy začínate byť vo vzťahu voči sebe alergickí, môže viesť až k ukončeniu vzťahu. Ak sa začínate neznášať, môžete jeden druhého znenávidieť a to je nezvratná cesta ku koncu. Na tento problém neexistuje liek, pretože zvyčajne je to iniciatíva jedného v Vás. Neviete ako partnerovi/partnerke povedať že to s týmto vzťahom nevidíte ružovo, tak ju doženiete k tomu, aby Vás znenávidel/a.

blog cribs hádky radyprebaby

Nehádajte sa, riešte problém. Dúfam že tento článok dopomôže každému vzťahu byť zdravým a prosperujúcim. Prajem veľa trpezlivosti.

RadyPreBaby sú originálne články – žiadne kópie a sú tu pre Vás každý týždeň.

 

 

 

 

Leave A Comment